Sociálne siete: stavebný kameň každej značky

,,Dajte im kvalitu. Je to najlepší typ reklamy.” je jeden z mnoha múdrych výrokov čokolatiera a podnikateľa Miltona Hersheyho. Krátky, výstižný a pravdivý. Avšak je aj dostačujúci na dobrý rozbeh novej značky na trhu?

Žijeme v 21. storočí – dobe inovácií a modernizácie, kedy sa pomaly celé fungovanie sveta presúva do online priestoru. Volanie kamarátov von hádzaním kamienkov do okien sa zmenilo na volanie cez telefón, ktoré už je tiež pomaly nahrádzané četovaním cez sociálne siete.

Rýchlosť, silu a iné pozitíva sociálnych sietí si rýchlo osvojili nie len obyčajní ľudia, ale aj veľké značky, či malí podnikatelia. Rozbehol sa kolotoč reklám, vábenia a presviedčania zákazníkov.

Vedeli ste, že Instagram používa každý mesiac viac ako miliarda užívateľov z celého sveta? Z toho približne 130 miliónov ľudí mesačne klikne na predajné príspevky, aby sa dozvedeli viac o produkte, ktorý videli v reklame.

Čo je vlastne cieľom reklamy? 🤔

Prvou vecou, ktorú si treba uvedomiť je, že cieľom reklamy nie je instantne predávať produkt. Jej cieľom je “predať” kliknutia.

“Predať” niečo, kde sa človek ocitne po rozkliknutí- kontakt, informácia, pekný vizuál.

Prečo? 🤯

“Predaním” zadarmo zvyšujeme dôveru o potenciálneho zákazníka, ktorý nám ju neskôr oplatí kúpou produktu.

Samozrejme, úspech, predaje a čísla sa dá vybudovať aj bez reklamy na sociálnej sieti. Avšak je to oveľa, oveľa náročnejšie, zdĺhavejšie a koniec koncov aj drahšie.

Veď pozrite sa na to nasledovne:

Koľkokrát ste si za svoj život kúpili vec, ktorú ste zahliadli na bilboarde počas cestovania do a z práce?

A koľkokrát ste si kúpili produkt, ktorý ste videli na sociálnej sieti, ktorú ste prezerali napríklad počas pitia kávy?🤔

Sociálne siete majú v dnešnej dobe obrovskú moc– trávime na nich čas dennodenne. Zdieľame tam svoje osobné fotografie, tvoríme, sledujeme obľúbených ľudí či hľadáme inšpiráciu a nápady. Veď len na Instagramenajrýchlejšie rastúcej sociálnej sieti na svete- pribudne približne 3 milióny užívateľov každý mesiac.

3 milióny potenciálnych zákazníkov! 🤭🤭

Prečo to nevyužiť vo svoj prospech? 😎

V online svete zúri vojna o pozornosť, ktorú chce každý vyhrať, prilákať čo najviac ľudí na svoj produkt a stať sa tým najlepším. Stojí to veľa námahy, ale stojí to za to. Preto šup vytasiť zbrane a hor sa do boja! ⚔️

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *